Tento model velikosti HO byl v červnu 2003 k vidění ve firmě Pragomodel. Podle popisů jde o jednotku 451.035 - 36. Elektrický vůz EM 475.1036 byl nejspíš zrušen po nehodě v roce 1984.

Model je vyroben z odlitku, pojezd je pravděpodobně od p. Pletichy. Přestože na první pohled působí věrohodně, přeci jen lze objevit některé nedostatky. Zdá se, že skříň je uložena nad nad TK výše, než by odpovídalo skutečnosti - u předlohy jsou rámy podvozků částečně skryty za oplechováním bočnic. Plochá čela jsou ve skutečnosti modrá. Všechny podvozky modelu mají narozdíl od předlohy stejný rozvor. Také barva by měla být k tomuto nátěru skříně shodná se střechou. Čelní okna se zdají příliš vysoká. Boční okno stanoviště příliš nízké. Střecha je odbytá vůbec - chybí snížení pod střešním tunelem, naznačení větracích otvorů a vík ve střešním tunelu, bleskojistka a kryt pohonu sběrače. Také není naznačen černý gumový povrch střešních lávek. Dále chybí veškeré popisy, kromě označení hnacích vozidel. A v neposlední řadě naváděcí tyč automatického spřáhla směřuje na opačnou stranu.

Přes uvedené nedostatky se jedná o model poměrně zdařilý, který by se, zvláště po určitých úpravách, mohl pěkně vyjímat na vhodném kolejišti.

.

.

Zpět